پوستر میلاد حضرت زهرا سلام الله
Rate this post

Rate this post

بسم الله الرحمن الرحیم

انشاءالله که مورد توجه حضرتش و مورد قبول درگاه حق تعالی قرار بگیره . همچنین پیشاپیش روز مادر رو به همه مادرهای نمونه  تبریک میگم .

milade hazrate zahra s 22

دریافت سایز اصلی :  DOWNLOAD

*************************

بخشی از بیانات مقام معظم رهبری درمورد مادرسادات :

 

* فاطمه‌ى زهرا (سلام‌اللَّه‌علیها) مجمع همه‌ خیرات
این خیر کثیرى که خداوند متعال در سوره‌ى مبارکه‌ى کوثر مژده‌ى آن را به پیامبر اکرم داد و فرمود: «انّا اعطیناک الکوثر» – که تأویل آن، فاطمه‌ى زهرا (سلام‌اللَّه‌علیها) است – درحقیقت مجمع همه‌ى خیراتى است که روزبه‌روز از سرچشمه‌ى دین نبوى، بر همه‌ى بشریت و بر همه‌ى خلایق فرو مى‌ریزد. خیلى‌ها سعى کردند آن را پوشیده بدارند و انکار کنند، اما نتوانستند؛ «واللَّه متمّ نوره و لو کره الکافرون».
ما باید خودمان را به این مرکز نور نزدیک کنیم؛ و نزدیک شدن به مرکز نور، لازمه و خاصیتش، نورانى شدن است. باید با عمل، و نه با محبت خالى، نورانى بشویم؛ عملى که همان محبت و همان ولایت و همان ایمان، آن را به ما املاء مى‌کند و از ما مى‌خواهد.
با این عمل، باید جزو این خاندان و وابسته‌ى به این خاندان بشویم. این‌طور نیست که قنبرِ درِ خانه‌ى على (علیه‌السّلام) شدن، کار آسانى باشد. این‌گونه نیست که «سلمان منّا اهل‌البیت» شدن، کار آسانى باشد.
ما جامعه‌ى موالیان و شیعیان اهل‌بیت(علیهم‌السّلام)، از آن بزرگواران توقع داریم که ما را جزو خودشان و از حاشیه‌نشینان خودشان بدانند؛ «فلان ز گوشه‌نشینان خاک درگه ماست». دلمان مى‌خواهد که اهل‌بیت درباره‌ى ما این‌طور قضاوت کنند؛ اما این آسان نیست؛ این فقط با ادعا به دست نمى‌آید؛ این، عمل و گذشت و ایثار و تشبه و تخلق به اخلاق آنان را لازم دارد. بیانات در سالروز میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها 1370/5/10

 *نسل حضرت زهرا سلام الله علیها نسل یازده خورشید فروزان
مصداق کوثر براى نبى‌اکرم، چیزهاى گوناگون است. یکى از برجسته‌ترین مصادیق کوثر، وجود مقدس فاطمه‌ى زهراست؛ که خداوند متعال در این وجود مبارک، دنباله‌ى معنوى و مادى پیامبر را قرار داد.
برخلاف تصور دشمنان ملامتگر، این دختر بابرکت، این وجود ذى‌جود، آن‌چنان مایه‌ى بقاى نام و یاد و مکتب و معارف پیامبر شد که از هیچ فرزند برجسته و باعظمتى، چنین چیزى مشاهده نشده است. اولاً از نسل او یازده امام و یازده خورشید فروزان، معارف‌ اسلامى را بر دلهاى آحاد بشر تابانیدند؛ اسلام را زنده کردند؛ قرآن را تبیین کردند؛ معارف را گسترانیدند؛ تحریفها را از دامن اسلام زدودند و راه سوء استفاده‌ها را بستند.

*حسین‌بن‌على (علیه‌السّلام) یکى از ذراره‌هاى فاطمه‌ى زهرا سلام الله علیها
یکى از این یازده امام، حسین‌بن‌على (علیه‌السّلام) است که پیامبر طبق روایت فرمود: ((انا من حسین و حسین سفینة النّجاة و مصباح الهدى)). با آن‌ همه آثار و برکاتى که در آن شخصیت، در آن شهادت و بر آن قیام در تاریخ اسلام مترتب شده است، او یکى از ذراره‌هاى فاطمه‌ى زهراست.
یکى از این‌ خورشیدهاى فروزان، امام باقر، و یکى دیگر امام صادق (علیهماالسّلام) است که معارف اسلامى، مرهون زحمات آنهاست. نه فقط معارف شیعى، که ائمه‌ى‌ معروف اهل سنت، یا بى‌واسطه، یا باواسطه، بهره‌مندان از فیض دانش آنها هستند. این کوثر فزاینده‌ى روزبه‌روز درخشنده‌تر، نسل عظیم پیامبر را در تمام اقطار اسلامى پراکند؛ که امروز هزاران، بلکه هزاران هزار خاندانهاى مشخصِ شناخته شده‌ى در همه‌ى دنیاى اسلام، نمودار بقاى نسل جسمانى آن بزرگوارند؛ همچنان که هزاران مشعل هدایت در دنیا نمودار بقاى معنوى آن مکتب و آن وجود مقدسند؛ این کوثر، فاطمه‌ى زهراست. سلام خدا بر او، درود همه‌ى انبیا و اولیا و فرشتگان و آفریدگان پروردگار بر او تا روز قیامت.
بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه های نماز جمعه تهران78/7/9

*فاطمه‌ى‌ زهرا (سلام‌الله علیها) عارف‌ترین انسانها به مقام پیغمبر و امیرالمؤمنین (ع)
اگر آن روز امت اسلامى، نصب پیغمبر را درست و با معناى حقیقىِ خودش درک مى‌کردند و تحویل مى‌گرفتند و دنبال على‌بن‌ابى‌طالب (علیه‌السّلام) راه‌ مى‌افتادند و این تربیت نبوى استمرار پیدا مى‌کرد.
و بعد از امیرالمؤمنین هم انسانهاى معصوم و بدون خطا، نسلهاى بشرى را مثل خود پیغمبر، پى‌درپى زیر تربیت الهىِ خودشان قرار مى‌دادند، بشریت خیلى زود به آن نقطه‌یى مى‌رسید که هنوز به آن نقطه نرسیده است؛ علم و فکر بشرى پیشرفت مى‌کرد؛ درجات‌ روحى انسانها بالا مى‌رفت؛ صلح و صفا در بین انسانها برقرار مى‌شد و ظلم و جور و ناامنى و تبعیض و بى‌عدالتى از بین مردم رخت برمى‌بست.
این‌که فاطمه‌ى‌ زهرا (سلام‌الله علیها) – که در آن زمان عارف‌ترین انسانها به مقام پیغمبر و امیرالمؤمنین بود – فرمود اگر دنبال على راه مى‌افتادید، شما را به چنین سرمنزلى‌ هدایت مى‌کرد و از چنین راهى مى‌برد، به همین خاطر است؛ ولى بشر زیاد اشتباه مى‌کند.
بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در سالروز عید سعید غدیر خم79/12/24

* فاطمه‌ زهرا سلام‌الله علیها قلّه‌ این فضائل اسلامی
خودِ الگو ی فاطمه‌ى زهرا سلام‌الله علیها که در دوران کودکى، در بعد از هجرت پیغمبر به مدینه، در داخل مدینه و در همه‌ى قضایاى عمومى آن روز پدرش‌ -که مرکز همه‌ حوادث سیاسى اجتماعى بود – حضور داشت، نشان‌دهنده‌ نقش زن در نظام اسلامى است. البته فاطمه‌ زهرا سلام‌الله علیها قلّه‌ این فضائل است.

* شما دخترانِ فاطمه هستید؛ فرزندان فاطمه‌ زهرا هستید؛ دنباله‌روان فاطمه‌ زهرا هستید
بدانید امروز در هیچ جاى دنیا زنانى که مثل این مادران شهداى ما، مادر دو شهید، مادر سه شهید، مادر چهار شهید باشند، نیستند. در جامعه‌ ما، مادرانى‌ با این خصوصیات که از پدرها بهتر و قویتر و آگاهانه‌تر ایستادند، در این میدان بسیارند. این همان تربیت اسلامى است؛ این همان دامان پاک و مطهّر و نورانى‌ فاطمه‌ زهرا سلام‌الله علیهاست. شما دخترانِ فاطمه هستید؛ فرزندان فاطمه‌ زهرا هستید؛ دنباله‌روان فاطمه‌ زهرا هستید.
بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار گروه کثیری از بانوان79/6/30

*************

نگاهی به رهنمودهای رهبر انقلاب درباره

«نقش زنان در اصلاح الگوی مصرف»

هيچ ظلمى بالاتر از اين نيست
چه ستم‌هايى كه در حق زن روا داشته شده و اسمش ستم است و چه ستم‌هايى كه اسمش هم ستم نيست، اما در حقيقت ستم است؛ مثل همين سوق دادن به تجمل و مصرف‌گرايى و آرايش‌هاى بيهوده و مخارج سنگين و تبديل شدن به يك وسيله‌ى مصرف. اين، ستم بزرگى بر زن است. شايد بشود گفت كه هيچ ظلمى بالاتر از اين نيست؛ زيرا كه او را به‌كلى از آرمان‌ها و اهداف تكاملى خودش غافل و منصرف مى‌كند و به چيزهاى خيلى كوچك و حقير سرگرم مى‌نمايد. اين، كارى بوده كه در رژيم ظالم پادشاهى انجام شده و حالا بايد جلوى آن گرفته مى‌شد. البته در اوايل انقلاب، خيلى هم خوب بود؛ ليكن بعدها باز غفلت‌هايى شده است كه بايد نسبت به آن، حسابى برنامه‌ريزى كرد.
ديدار با اعضاى شوراى فرهنگى، اجتماعى زنان 16/10/1369
خانم‌ها مقاومت كنند
به اعتقاد من، گرايش به سمت مدگرايى و تجمل‌گرايى و تازه‌طلبى و افراط در كار آرايش و نمايش در مقابل مردان، يكى از بزرگ‌ترين عوامل انحراف جامعه و انحراف زنان ماست. در مقابل اين‌ها، خانم‌ها بايستى مقاومت كنند.
ديدار با جمع كثيرى از پرستاران، به مناسبت ميلاد حضرت زينب(س) و روز پرستار 22/08/1370
يك چيز بسيار مزخرف!
اين گرايش به تجمل‌گرايى كه مدت‌ها بود در جامعه‌ى ما يواش يواش كم شده بود، يا در اوايل انقلاب مثلاً خانم‌ها به تجملات و زر و زيورها اعتنايى نمى‌كردند، متأسفانه باز اين چيزها- آن‌طور كه شنيده مى‌شود- در جامعه‌ى ما دارد رشد مى‌كند. زنان انديشمند و با فكر و با معرفت جامعه‌ى ما بايد اين را خطر بدانند. نبايد زنان به سمت تجمل‌گرايى سوق پيدا كنند. البته اين خطر براى مردان هم هست؛ منتها در زنان بيشتر و امكانش زيادتر است. وانگهى در اين قضيه، در موارد بسيارى، مردان تحت تأثير زنانشان قرار مى‌گيرند. شماها واقعاً بايد با اين قضيه مبارزه كنيد؛ خودتان هم مراقبت نماييد. من با تظاهر به تجمل و تجمل‌گرايى در حد معتدلِ كمِ ناگزيرش مخالفتى نمى‌كنم؛ ليكن اگر بنا شد كه روند افراطى پيدا كند، چيز بسيار مزخرفى است.
ديدار با اعضاى شوراى فرهنگى، اجتماعى زنان 04/10/1370
شأن زن مسلمان بالاتر از اين حرف‌هاست
من به خانم‌هاى مسلمان، به خانم‌هاى جوان و به خانم‌هاى خانه‌دار عرض مى‌كنم: سراغ اين مصرف‌گرايى كه غرب مثل خوره به جان جوامع دنيا و از جمله جوامع كشورهاى در حال توسعه و كشورهاى رو به پيشرفت و از جمله كشور ما انداخته است، نرويد. مصرف بايد در حد لازم باشد، نه در حد اسراف. خانم‌هاى كسانى كه همسرانشان يا خودشان مسؤوليت‌هايى در بخش‌هاى مختلف كشور دارند، بايد از لحاظ دورى از اسراف، نسبت به ديگران الگو باشند. بايد براى ديگران درس باشند و نشان دهند كه شأن زن مسلمان بالاتر از اين حرف‌هاست كه اسير زر و زيور و جواهر آلات و از اين قبيل شود. نمى‌خواهيم بگوييم اين‌ها حرام است؛ مى‌خواهيم بگوييم شأن زن مسلمان بالاتر از اين است كه در دورانى كه بسيارى از مردم جامعه‌ى ما محتاج كمك‌اند، كسانى بروند پول بدهند طلا بخرند، زينت‌آلات بخرند، وسايل زندگى رنگارنگ بخرند و در انواع و اقسام روش‌ها و منش‌هاى زندگى، اسراف كنند. اسراف، الگوى زن مسلمان نيست.
ديدار با گروهى از زنان، به مناسبت ميلاد حضرت زهرا(س) و روز زن 25/09/1371
اين‌ها اسراف است!
در جمهورى اسلامى، كسانى هستند كه دستشان به نعمت‌هاى الهى نمى‌رسد. نه به خاطر اين‌كه كم داريم. به خاطر اين‌كه بسيارى به خودشان حق مى‌دهند كه نعمت‌هاى الهى را بى‌حساب و كتاب مصرف كنند؛ بى‌اندازه مصرف كنند؛ هيچ ملاحظه‌اى نكنند؛ هيچ حدى نگه ندارند و حتّى نعمت‌هاى الهى را ضايع كنند. چقدر نان ضايع مى‌شود! چقدر غذاى طبخ شده ضايع مى‌شود! چقدر ميوه‌ى مصرف نشده ضايع مى‌شود و از خانه‌ها بيرون ريخته مى‌شود! چقدر لباس زيادتر از اندازه‌ى لازم، چند برابر اندازه‌ى لازم خريدارى مى‌شود و در خانه‌ها و صندوق‌ها مى‌ماند، براى اين‌كه يك‌بار در مراسمى پوشيده شود! اين‌ها اسراف است.

خطبه‌هاى نماز عيد سعيد فطر

ثامن گرافیک

همیشه توی کار فکرم این بوده که کاربردی ، ساده ، همه پسند و قابل چاپ باشه . از سال 1392 با دوستان عزیزم در سایت عمارها ساکنیم و افتخار می کنم که در کنار این بزرگواران مشغول کار فرهنگی سایبری هستیم . کتانباف 09357331280 التماس دعا

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 6

 1. سلام ثامن جان
  عالیه
  اجرت با مادر سادات ان شاء الله
  راستی هدر رو هم خیلی خوب زدی ولی یه گوشش بنویس این پاتوق عمارها رو ، بدون اسم و متن و نوشته نباید باشه

 2. توسط رضا.ن

  سلام
  خدا وکیلی
  اصلا وارد صفحه هم نشده بودم هااا
  تا پیش نمایش طرح رو دیدم فهمیدم کار توئه
  یکی از چیز هایی که تو اکثر یا شاید تمام طراحی های تو هست اینه که از رنگ قرمز و زرد باید حتما استفاده کنی
  انگار نمیتونی استفاده نکنی
  حالا ترکیبش که می کنی دیگه ….. بماند
  اجر شما با حضرت زهرا«س»
  راستی این کار « عید و فاطمیه » ما رو دیدی که تو عید زدم ؟
  اگه ندیدی این آدرسشه :

  http://tarhhayeheyat.persiangig.com/عید%20فاطمیه.jpg

 3. توسط کبوتر

  باافتخارلینگ شدید

 4. لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.