طرح بنر و پوستر شهادت امام نقی الهادی (علیه السلام)
Rate this post

Rate this post

طرح بنر و پوستر شهادت امام نقی الهادی (علیه السلام)

این طرح تقدیم به دهمین  امام شیعه ، امام نقی الهادی (علیه السلام). از یاد نبرده ایم جسارت های بی شرمانه ی دشمنان شیعه بر علیه دهمین امام شیعه را. از یاد نبرده ایم مظلومیت دهمین امام شیعه را. از یاد نبرده ایم انفجار مرقد مطهر امامین عسکریین را. شرمنده ایم از روی تو یا صاحب الزمان. شرمنده از روی تو که نتوانستیم شیعه حقیقی ات باشیم. شهادت جد برزگوارتان تسلیت یا صاحب الزمان.
ان شاء الله که مورد توجه حضرت هادی (علیه السلام) و نوه ی بزرگوارش حضرت مهدی (عج) و مورد قبول درگاه حق تعالی قرار گیرد.

پیش نمایش طرح (کلیک کنید)

طرح بنر و پوستر شهادت امام نقی الهادی (علیه السلام)

دریافت سایز اصلی :  DOWNLOAD
***

امام هادی علیه السلام و شعری همچون ذوالفقار

امام هادی

حضرت امام علی النقی علیه السلام در زندگی پربرکت خویش تلاش می‌ کردند تا از هر فرصتی، برای بیدار نمودن وجدان‌ های خفته در جهت ترویج معارف ناب اسلامی بهره ببرند .

شعر ملکوتی امام هادی علیه السلام در مجلس متوکل عباسی، تأثیری همچون شمشیر امیرالمونین علی علیه السلام در نبرد احزاب داشت. آن حضرت، آنچنان در این شعر، استوار و قاطع سخن گفتند که اشک متوکل عباسی جاری شد و از گریه متوکل، همه حاضران در مجلس نیز به گریه افتادند و در ادامه متوکل منقلب شد و کاسه شراب را شکست.

ابن جوزى نویسنده اهل سنت مى نویسد: یک بار از امام هادى علیه السلام نزد متوکل بدگویى کردند که در منزل او اسلحه و نوشته ها و چیزهاى دیگرى است که از شیعیان او در قم به او رسیده و او در پى تهاجم بر دولت است . متوکل گروهى را به منزل آن حضرت فرستاد و آنان شبانه به خانه امام علیه السلام هجوم بردند ولى چیزى به دست نیاوردند، آنگاه امام علیه السلام را در اتاقى تنها دیدند که در به روى خود بسته و جامه اى پشمین به تن دارد و بر زمینى شن فرش نشسته و به عبادت خدا و تلاوت قرآن مشغول است . امام علیه السلام را با همان حال نزد متوکل بردند و به او گفتند: در خانه اش چیزى نیافتیم و او را رو به قبله دیدیم که قرآن مى خواند.

متوکل چون امام هادی علیه السلام را دید، عظمت و هیبت امام او را فراگرفت و بى اختیار ایشان را احترام کرد و در کنار خود نشاند، و جام شرابى را که در دست داشت به آن حضرت تعارف کرد. امام علیه السلام سوگند یاد کرد که:

« گوشت و خون من با چنین چیزى آمیخته نشده است ، مرا معاف دار»

او دست برداشت و گفت : شعرى بخوان !

شعر ملکوتی امام هادی علیه السلام در مجلس متوکل عباسی، تأثیری همچون شمشیر امیرالمونین علی علیه السلام در نبرد احزاب داشت. آن حضرت، آنچنان در این شعر، استوار و قاطع سخن گفتند که اشک متوکل عباسی جاری شد و از گریه متوکل، همه حاضران در مجلس نیز به گریه افتادند و در ادامه متوکل منقلب شد و کاسه شراب را شکست

امام علیه السلام فرمود: من شعر کم از حفظ دارم .

گفت : باید بخوانى .

امام علیه السلام این اشعار را خواند:

باتو على قلل الأجبال تحرسهم

غلب الرجال فما أغنتهم القلل

و استنزلوا بعد عز عن معاقلهم

فاودعوا حفرا یا بئس ما نزلوا

ناداهم صارخ من بعد دفنهم

أین الأساور و التّیجان و الحلل

أین الوجوه التى کانت منعمّه

من دونها تضرب الاستار و الکلل

فاءصفح القبر عنهم حین سائلهم

تلک الوجوه علیها الدّود تنتقل

«شاهان بر قله کوهسارها شب را به روز آوردند، در حالى که مردان نیرومند از آنان پاسدارى مى کردند، ولى قله ها نتوانستند آنان را از خطر مرگ برهانند.

آنان پس از مدت ها عزت از جایگاه هاى امن به زیر کشیده شدند و در گورها جایشان دادند. چه منزل بد و ناپسندی!

پس از آنکه به خاک سپرده شدند، فریادگرى فریاد برآورد: کجاست آن دست بندها و تاج ها و لباسهاى فاخر؟ کجاست آن چهره هاى در ناز و نعمت پرورش یافته که به احترامشان پرده ها مى آویختند؟ بارگاه و پرده و دربان داشتند.

گور به جاى آنان پاسخ داد: بر آن چهره ها هم اکنون کِرم ها راه مى روند. اکنون کِرم ها بر سر خوردن آن چهره ها با هم مجادله مى کنند.

آنان مدت درازى در دنیا خوردند و آشامیدند؛ ولى امروز آنان که خورنده همه چیز بودند، خود خوراک حشرات و کرم هاى گور شده اند».

دهمین امام روشنایی و هدایت علیه السلام با خواندن این اشعار که متوکل انتظار آن را نداشت بزم خلیفه را دگرگون کرد.

مسعودى مى نویسد: متوکل و تمام حاضران گریستند و آنگاه متوکل دستور داد بساط شراب را برچیدند و سپس چهارهزار درهم به امام علی النقی علیه السلام داد و آن حضرت را با احترام به منزل بازگرداند.

بخش تاریخ و سیره معصومین تبیان

شیعه آرت

السلام علیک یا علی بن محمد ایها الهادی النقی

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 8

 1. سلام علیکم
  انصافا خیلی خوش رنگ و زیباست
  فقط اون قسمت خالی بالاش چیه؟

 2. توسط ایمان

  سلام داداش جون . خسته نباشی . خدا قوت . خدا خیرت بده . خیلی خوب کار می کنی . از این که به من سر زدی و نظر دادی ، خیلی خیلی ممنون . خیلی خوشحال شدم که نظر دادید و بنده حقیر رو قابل دونستید و بنده حقیر با 3 پست جدید آپم . و خیلی ممنون میشم که به بهم سر بزنی و نظر بدی تا ان شا الله بهتر و مثل شما عمل کنم . با تشکر فراوان . منتظرما . فعلا یا مهدی

 3. سلام برادر جان با طرح جدید”این الرجبیون” بروزم خوشحال می شم نظرات قشنگتونو راجبش بدونم

 4. سلام
  شرمنده .درستش کردم.

  به خاکریز من بیاید و به سوالام جواب بدید.
  برام خیلی مهمه . حتما بیاید.

 5. لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.