بسم الله الرحمن الرحیم

قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم فی شان امیرالمومنین علی بن ابی طالب:

و الذی نفسی بیده! لولا أن یقول فیک طوائف من أمتی ما قالت النصارى فی عیسى بن مریم، لقلت فیک الیوم مقالاً لا تمر بأحد من المسلمین إلا أخذ التراب من أثر قدمیک یطلبون به البرکة.

قسم به کسی که جان من به دست اوست! اگر بیم این را نداشتم که گروهى از امت من، در حق تو غلوّ  کنند و همان سخنى را بگویند که نصاری در حق عیسى بن مریم گفته‌اند، امروز سخنی را در فضیلت تو می‌گفتم که از کنار هیچ‌یک از مسلمانان عبور نمى‌کردى ، مگر این‌که خاک زیر قدم‌های تو را به عنوان تبرک برمی‌داشتند.

منابع:

المعجم الکبیر للطبرانی، ج 1، ص 320

علل الحدیث إبن أبی حاتم، ص 313

مجمع الزوائد و منبع الفوائد للهیثمی، ج 9، ص 131

المناقب إبن المغازلی، ص 157

المناقب للموفق الخوارزمی، ص 311

ینابیع المودة لذوی القربى للقندوزی، ج 1، ص 393

 شرح نهج البلاغة لإبن أبی الحدید المعتزلی، ج 18، ص 282

یا امیرالمومنین ای کاش مرده بودم و نمی شنیدم

فرمود : یا علی شنیدم وقتی توی کوچه راه می ری به تو سلام نمی کنند؟؟!!

فرمود زهرا جان ؛ بلکه حتی علی سلام می کنه و جواب سلام علی رو هم نمی دن

***************

پیش نمایش طرح (کلیک کنید)

movlaya  ya  movlay  92  medium

دریافت سایز اصلی (لینک از پرشین گیگ) :

  DOWNLOAD

******

پی نوشت :

 شخصی در محضر امام صادق علیه السلام حضرت را به لقب (امیرالمومنین) خطاب کرد ، حضرت ناراحت شدند و فرمودند : این لقب مخصوص جدّم امیرالمومنین علیه السلام است و غیر از آن حضرت کسی راضی به این لقب نمی شود مگر آن که یا اهل لواط بوده و یا در آینده مبتلا به لواط خواهد شد ؛ و سپس به این قول خداوند متعال استناد فرمودند : « إن یَدعُونَ مِن دونِهِ إلّا إِناثاً وَ إِن یَدعونَ إِلّا شیطاناً مَریداً ». ( آنچه را که غیر از خدا می خوانند ، فقط بتهایی است بی روح ، و یا شیطان سرکش و ویرانگر) . راوی می گوید
سؤال کردم: پس زمانی که قائم شما ظهور بفرماید او را به چه اسمی صدا می زنند؟
فرمودند: به او خطابِ « السلام علیک یا بقیّة الله ، السلام علیک یابن رسول الله» می کنند . ( اشاره به این که حتی بعد از ظهور امام زمان (عج) آن حضرت را با لقب «امیرالمومنین» خطاب نخواهند نمود).

از جمله مطالبی که دانستن آن برای هر طالب حقیقتی لازم است این که : زمانی که خلافت رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله توسط ابوبکر غصب گردید ، حتی او جرئت نکرد خود را به لقب «امیرالمومنین» بخواند ، چون به خوبی می دانست که این لقب مخصوص امیرالمومنین علی بن ابی طالب علیه السلام است. لذا او می گفت که او را به لقب «خلیفة رسول الله » صدا کنند. امّا چون عُمَر خلافت را غصب نمود برای اوّلین بار او بود که خود را به لقب «امیرالمومنین» خواند و بعد از او عثمان و دیگر خلفای غاصب بنی امیه و بنی عباس نیز از او پیروی  نمودند.
**********
1.نساء /117.
2.انساب النواصب ؛ ص 22 ، به نقل از : بحارالانوار ؛ ج 37 ، ص 331.
3.همان.

فرمود: ببین کار به کجا رسیده که مردم می گویند : علی و معاویه

******

پی نوشت 2 :

دلم خیلی سوخته برای غربتت یا علی جان

ببخشید . طرح 90درصدش مال پارساله اما طرح پارسال امروزی تر و هیئتی بود اما بنظرم اینجوری طرح سنتی شده و مسجدی شده . خلاصه ببخشید