دوستان زیادی درخواست آموزش پوستر پرتره امام خامنه ای رو داده بودند و بنده هم خیلی وقت بود قول این آموزش رو داده بودم و شرمنده دوستان هم شدم بابت دیرکرد. این آموزش رو در چهار بخش خدمت شما تقدیم می کنم. طی این آموزش پلاگین های اعمالی برای به دست آوردن یک تصویر عالی، نحوه روتوش تصویر و نحوه برش تصویر و نحوه تنظیم رنگ و نور و ایجاد پس زمینه و … رو سعی کردم به ساده ترین شکل ممکن بیان کنم. مطمئناً دوستان همه از اساتید هستند ولی دیدم بعضاً دوستانی را که با ابزارهای مثل ماسک و … هنوز آشنایی ندارند فلذا سعی کردم طی آموزش یک سری نکات رو هم بیان کنم.

آموزش ساخت پوستر پرتره امام خامنه ای

…………………………………………………………………………………………….

آموزش ساخت پوستر پرتره امام خامنه ای - قسمت اول

در قسمت اول این آموزش پلاگین های به کار برده شده معرفی و اعمال میشه . من از نسخه فتوشاپ نسخه CS5 32 Bit استفاده می کنم. توصیه می کنم شما هم حتماً یه نسخه اش رو نصب کنید. دقت کنید که نصب نسخه 32 بیت روی ویندوز 64 بیت امکان پذیر هست (و همچنین نصب ویندوز 64 بیت روی سیستم خانگی هم حتی امکان پذیر هست).
دلیل این کار اینه که یکی از این پلاگین ها که اتفاقاً خیلی هم کاربردیه و ضروری برای برش مو ، حداقل برای بنده فقط روی فتوشاپ CS5 32 Bit جواب داده است و روی CS6 متاسفانه جواب نمیده. من خودم شخصاً روی سیستم یه نسخه CS5 32 Bit دارم و یک نسخه CS6 64 Bit .
در مورد پلاگین های استفاده شده اولین پلاگین Perfectum نام داره برای رفع نویز تصویر و بهبود کیفیتش که چون حجمش کمه همین جا براتون آماده دریافت کردم برای دانلود این پلاگین اینجا کلیک کنید. (برای نصب فایل رو از حالت فشرده خارج کنید و فقط در داخل پوشه پلاگین های مربوط به محل نصب فتوشاپ کپی کنید).
پلاگین بعدی Oilpaint از مجموعه ی Pixel Bender نام داره که برای نسخه CS5 باید از اینجا دانلود کنید با حجمی معادل 40 مگابایت. دقت کنید این پلاگین به صورت پیشفرض در نسخه CS6  وجود دارد. (به نظر من واسه این مورد فتوشاپ نسخه CS6 رو نصب کنید و یا اگر دارید استفاده کنید).
پلاگین بعدی Topaz Detail نام دارد که من توصیه میکنم نه تنها این پلاگین رو بلکه کل مجموعه پلاگین  Topaz رو دانلود کنید برای این کار اینجا کلیک کنید.
پلاگین بعدی Extract نام داره که بسیار کاربردی هست و همونطور که گفتم فقط در محیط CS5 به من جواب داده و نصب شده که البته در این قسمت کاربردی نداره ولی در نهایت باید نصب کنید. برای دانلود اینجا کلیک کنید. (برای نصب فایل رو از حالت فشرده خارج کنید و فقط در داخل پوشه پلاگین های مربوط به محل نصب فتوشاپ کپی کنید).
خب عمده دردسر کار همین قمست تهیه و نصب پلاگین ها بود بقیه مراحل رو با فیلم آموزشی جلو برید.

همونطور که گفتم ویدئوی اول مربوط به اعمال پلاگین ها و تنظیمات این پلاگین هاست که دعوت می کنم ببینید.


دریافت ویدئو

…………………………………………………………………………………………….

آموزش ساخت پوستر پرتره امام خامنه ای - بخش دوم

در بخش دوم نحوه برش تصویر از زمینه به صورت کاملاً حرفه ای و با دقت بالا رو مشاهده خواهید کرد. برش با استفاده از ابزار ماسک انجام شده، مسلماً روش های زیادی برای برش تو فتوشاپ وجود داره و ایضاً ابزار مختلف ولی بنده اصولاً برای کارهای حساس و ارزشی با صرف وقت بیشتر سعی می کنم کار بهتری ارائه بدم. ضمن اینکه تعداد زیادی از دوستان هنوز از قابلیت ماسک چیزی نمی دونند و سعی کردم از این حیث هم آموزش مورد استفادشون باشه.

همچنین نحوه برش محاسن و به طوری کلی برش مو به صورت ریز و جزئی و دقیق با استفاده از پلاگین Extract هم به تصویر کشیده شده که مطئمناً مشکل خیلی از طراح های ماست. ان شاء الله که این قسمت هم مفید واقع شود:


دریافت ویدئو

…………………………………………………………………………………………….

آموزش ساخت پوستر پرتره امام خامنه ای - بخش سوم

در این قسمت نحوه تنظیم شفافیت لایه هایی که هر کدوم پلاگین مجزایی خوردند و چند تا تکنیک ریز و همچنین نحوه روتوش با استفاده از ابزار سودمند میکسر براش که از نسخه CS5 به بعد به فوشاپ اضافه شده است رو خواهید دید:


دریافت ویدئو

…………………………………………………………………………………………….


آموزش ساخت پوستر پرتره امام خامنه ای - بخش چهارم

در نهایت نحوه چیدمان لایه ها در کار نهایی، نحوه ترکیب چند تا لایه برای ساختن پس زمینه و همچنین نحوه تصحیح رنگ با استفاده از شیپ های رنگی و مود های مختلف لایه رو خواهید دید :

 


دریافت ویدئو

در پایان خوشحال میشم هر گونه سوالی داشتید بدون تعارف بپرسید و یا نمونه کارهای احتمالی تون رو برای بررسی دو طرفه لینک بدید. ان شاء الله که پاسخگوی سوالات شما خواهم بود.