بسم الله الرحمن الرحیم

اَللّهُمَّ رَبَّ شَهْرِ رَمَضانَ الَّذى اَنْزَلْتَ فيهِ الْقُرْآنَ وَافْتَرَضْتَ على عِبادِكَ فيهِ الصِّيامَ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ ارْزُقْنى حَجَّ بَيْتِكَ الْحَرامِ فى عامى هذا وَ فى كُلِّ عامٍ وَ اغْفِرْ لى تِلْكَ الذُّنُوبَ الْعِظامَ فَاِنَّهُ لا يَغْفِرُها غَيْرُكَ يا رَحْمنُ يا عَلاّمُ .

***

سلام علیکم

ضمن قبولی آرزوی طاعات و عبادات .

به نقل از شاگردان ، یکی از اساتید بزرگ فکری و فرهنگی شهر ما نظر و یا جمله ای رو در تعریف روحیه جهادی فرمودند که بنده اون رو در اینجا به بحث و اظهار نظر می زارم .

روحیه جهادی چیه ؟؟؟

ایشون فرمودند که :

روحیه جهادی این نیست که وقتی یه کاری رو به شما سپردند ، شما خوب انجامش بدید . مثلا اگر شما داری یه جایی کار می کنی ، شما اون کار رو با دقت و خوب انجامش بدی . خب شما اونوقت میشی یه کارمند و یا یه کارگر خوب . و این تعریف روحیه جهادی نیست .

روحیه جهادی عبارتست از اینکه وقتی کاری به شما سپردند ، شما قابلیتهای اون کار رو در خودتون ایجاد کنید و کار رو بروز کنید و رشد بدید .

مثلا اگه به شما کاری رو سپردند ، شما ضمن بدست آوردن دانش و انعطاف خودتون نسبت به انجام اون کار و بعد انجام احسن اون کار ، خودتون رو به دانشهای روز مسلح و در تولید دانش برای رشد و ارتقاء کار همت کنید .

مثالش هم مثل زمان دفاع مقدس که شهدای ما مانند شهید ” غلامحسین افشردی ” که هیچ دانش نظامی نداشت اما با روحیه جهادی چنان خودش رو با کار وفق داد و چنان برنامه ریزی می کرد برای محورهای مقدماتی که متفکران شرق و غرب عالم رو به هم می پیچید .

یا مثلا در زمان جنگ که زنها برشون جنگ واجب نبود اما وارد شدند و توانایی رو در خود ایجاد کردند و بخشهای مهمی از جنگ رو بر دوش کشیدند .

*****

خب

حالا نظر شما چیه؟

به نظر شما ، من و شما باید بشینیم و کارهامون رو به خوبی انجام بدیم و فقط بیانات حضرت آقارو تصدیق و تکریم کنیم و چشممون به دولت تدبیر و امید باشه یا اینکه مثل شهید افشردی بصیرت بخرج بدیم و بعد هجرت کنیم و بعد توانایی رو در خودمون ایجاد کنیم ، بطوری که کارهای ایشون منجر به موفقیت در عملیاتهاب بیت المقدس و خیبر شد .

نظر شما چیه؟