بسم الله الرحمن الرحیم

***

مقدمه ای مهمتر از اصل مطلب :

۱۳۹۳/۰۵/۲۲

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (در دیدار وزیر امور خارجه، سفیران و مسئولان نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور)  با بیان چند دلیل و استدلال درباره نفی تعامل با آمریکا تأکید کردند: رابطه با آمریکا و مذاکره با این کشور به جز در موارد خاصی برای جمهوری اسلامی نه تنها هیچ نفعی ندارد بلکه ضرر هم دارد و کدام عاقلی است که دنبال کار بی‌منفعت برود!؟
ایشان افزودند: عده‌ای اینجور وانمود می‌کردند که اگر با آمریکایی‌ها دور میز مذاکره بنشینیم بسیاری از مشکلات حل می‌شود ، البته ما می‌دانستیم اینجور نیست اما قضایای یک سال اخیر برای چندمین بار این واقعیت را اثبات کرد .
رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: در گذشته میان مسئولان ما و مسئولان آمریکا هیچ ارتباطی نبود اما در یک سال اخیر بخاطر مسائل حساس هسته‌ای و تجربه‌ای که مطرح شد انجام بشود، بنا شد مسئولان تا سطح وزارت خارجه تماس‌ها ، نشست‌ها و مذاکراتی داشته باشند اما از این ارتباطات نه تنها فایده‌ای عاید نشد بلکه لحن آمریکایی‌ها تندتر و اهانت‌آمیزتر شد و توقعات طلبکارانه‌ی بیشتری را در جلسات مذاکرات و در تریبون‌های عمومی بیان کردند .
رهبر انقلاب افزودند : البته مسئولان ما در نشست‌ها در جواب طلبکاری آنها ، جواب‌های قوی‌تر و گاهی گزنده‌تر دادند ، اما در مجموع معلوم شد مذاکره برخلاف تصورات برخی‌ها ، به هیچ چیز کمک نمی‌کند .
رهبر انقلاب در همین زمینه ، افزایش تحریم‌ها را مورد اشاره قرار دادند و گفتند: آمریکایی‌ها نه تنها دشمنی‌ها را کم نکردند بلکه تحریم ها را هم افزایش دادند! البته می‌گویند این تحریم‌ها ، جدید نیست اما در واقع جدید است و مذاکره در زمینه‌ی تحریم هم ، فایده‌ای نداشته است .
ایشان افزودند : البته در زمینه‌ی ادامه‌ی مذاکرات هسته‌ای ، منع نمی‌کنیم و کاری که دکتر ظریف و دوستانشان شروع کردند و تا امروز هم خوب پیش رفتند دنبال می‌شود اما این ، یک تجربه‌ی ذیقیمت دیگر برای همه بود که متوجه شویم نشست و برخاست و حرف زدن با آمریکایی ها ، مطلقاً تأثیری در کم کردن دشمنی آنها ندارد و بدون فایده است .
رهبر انقلاب در تبیین ضررهای ناشی از مذاکره با آمریکایی ها افزودند : این کار ما را در افکار عمومی ملت‌ها و دولت‌ها به تذبذب متهم می‌کند و غربی‌ها با تبلیغات عظیم خودشان ، جمهوری اسلامی را دچار انفعال و دو گانگی جلوه می‌دهند.
ایشان همچنین ضرر دیگر نشست و برخاست با آمریکا را ایجاد زمینه برای طرح توقعات جدید از سوی آنها دانستند .
رهبر انقلاب در جمع‌بندی این بخش از سخنانشان ، تعامل با رژیم صهیونیستی را موضوعاً منتفی خواندند و درباره آمریکایی‌ها هم گفتند : تا وقتی وضع کنونی یعنی دشمنی امریکا و اظهارات خصمانه دولت و کنگره آمریکا درباره ایران ادامه دارد تعامل با آنها نیز هیچ وجهی ندارد .

***

سلام علیکم

در طول زمان همیشه بوده و هست جاهایی که تاریخ تکرار میشه …

خاطرم هست در سریال مختارنامه ، در سکانسهای آخر ، لشکر مدینه پیشروی کرده بود و جناب مختار با لشکرشون در قصر کوفه در محاصره قرار گرفته بودند . (پی نوشت سوم)

جناب مختار می دونست که این طایفه پلید ، خوابی که براش دیدند اینه که قصر رو دریای خون کنند . اما متأسفانه بعضی از اطرافیان ایشون بدلیل کم بصیرتی از اون اندک فشاری که دشمن وارد کرده بود ترسیده و ؛ فریب رفت و آمدهای سفرای جبهه کفر و رجزخوانی ها و وعده و وعیدهای کذب رو خورده ؛ و از چپ و راست فشار می آوردند که جناب مختار بیایید با اینها مذاکره و مصالحه کنیم .

در سکانسهای قبل هم دیده بودیم که جناب مختار مرام این لشکر کفر رو در مدینه دیده بود و دائم تذکر می داد . و می دونست اینها چه جنایتکاران بی رحمی هستند . و حتی در یک سکانس نشون داد که جناب مختار قبل از شروع جنگ و لشکر کشی مدینه از در دوستی و مذاکره در اومد و حتی قبول کرد به لشکر مدینه خراج هم پرداخت کنه .

اما …

اما مشکل این بود که اونها می خواستند فرهنگ علوی نباشه . اونها با برپایی حکومت علوی و هاشمی مشکل داشتند . و از این می ترسیدند .

خلاصه دیدید که لشکریان خدا بسیار مقاومت کردند و در جایی که دیگه لشکر دشمن مأیوس شده بود و داشت لشکر کمکی می رسید زمزمه های داخلی بالا گرفت و جناب مختار تحت فشار فرماندهان ، لشکر رو برای تصمیم به اختیار خود گذاشت . و لشکر مأیوس و شکست خورده دشمن جان دوباره گرفت .

و بازی برده به شکست مبدل شد .

بزدلان سیاسی که فکر می کردند با تسلیم شدن و سازش با اون سگ هار در شهر خود در امان خواهند بود و فقط شهر فتح سیاسی خواهد شد ، رکب خوردند و دیدند که با قدرت یافتن دشمن ، همه از دم تیغ گذرانده شدند و همه گردن زده شدند .

********************************************

جناب آقای دکتر حسن روحانی (زید عزه) شما یه شروع خوب و معتدل داشتید . اقدام و نرمش قهرمانانه شما هم برای مذاکره خوب …

اما آقای دکتر ، رئیس جمهور عزیز ، چیزی که ما مردم داریم می بینیم مطلوب نیست . ما در اوج قدرت بودیم و دشمن مأیوس و ما باسرعت درحال پیشرفت … دشمن از مقاومت قهرمانانه ما به زانو در اومده بود ….

اما حالا دستاورد ما از توقف و عقبگردهای هسته ای چه بوده ؟

پولهایی که از ما دزدیده بودند ، اکنون مقداریشو با منت و با واسطه بصورت جنس به ما دادند . یا وضع مردم و تورم بهتر شده ما خبر نداریم ؟ (پی نوشت چهارم)

انصاف بدید ….

ما فقط متوقف شدیم و حتی عقبگرد کردیم و تحقیر شدیم و دشمن ما گستاختر شد ….

وضع مردم هم بهتر نشد . و اگه شد در رابطه با سیاست خارجی نبود . بلکه بخاطر اقدامات و تلاشها و تدابیر داخلی دولت شما بود .

آقای دکتر حسن روحانی (زید عزه) :

اول : از شعار اعتدال خودتون خارج نشوید .

دوم : بین حرفای شما و دیدبان انقلاب اسلامی تناقضاتی هست در سیاست خارجی و برنامه هسته ای . از گذشته و سرنوشت رئسای جمهور قبلی درس بگیرید .

سوم : شما مورد اعتماد مردم و رهبری هستید . اگه جایی دارید اشتباهی می کنید متوقفش کنید و ادامه ندید .

********************************************

پی نوشت اول : امام خامنه ای : تعلیق موقت و داوطلبانه ایران ، با سوءاستفاده دشمنان در حال تبدیل شدن به حذف فعالیت‌های هسته‌ای در کشور بود که بنده همان موقع تأکید کردم اگر روند مطالبه پی در پی طرف‌های هسته‌ای ادامه یابد ، وارد میدان می‌شوم که این کار انجام و روند توقف فعالیت‌های هسته‌ای به روند پیشرفت هسته‌ای تبدیل شد .(بیانات سال ۷۶)

پی نوشت دوم : همونطور که قبلا گفتم ، در انتخابات به شما رأی ندادم اما از پیروزی شما بسیار خرسند شدم و حق شما بود . قطعا پیروزی شما به صلاح مملکت و پیروزی سایرین به ضرر مملکت بود . چون اونها متفرق بودند و شما متحد . قطعا تفرقه و چندحرفی در مملکت به صلاح مملکت نیست .

پی نوشت سوم : ما در شرایط بدر و خیبریم ، نه در محاصره قصر کوفه …

پی نوشت چهارم : اگر شما دولت رو با وضع آشفته ای تحویل گرفتید ، خودتون هم بهتر می دونید که دلیلش اصلا فشارهای خارجی و تحریم نبود .

همه می دونند و دیدند که دلیلش این بود که رئیس جمهور وقت دولت رو ول کرد به امون خدا ؛ و تمام مال و امکانات و آبروی نظام و پول بیت المال رو در سال آخر صرف کرد که کاندیدای بی صلاحیتش رو به کرسی ریاست جمهوری بشونه . که خدا زدش زمین ….