علی ولی الله
Rate this post

Rate this post

بسم الله الرحمن الرحیم

یا علی! از عشق تو مجنون شده حالم

 

برام پیامک اومد حرم امام رضا ع برای اعتکاف از الان ثبت نام می کنند . اصلا هوایی شدم . حالم منقلب شد ، این طرح رو کار کردم . خوش بحال اونا که بتونند شرکت کنند

 

این پوستر رو ویژه ۱۳رجب یعنی روز ولادت آقا امیرالمونین که مصادف با ایام البیض و اعتکاف هست کار کردم . سایز اصلیش رو هم گذاشتم . ۶۰ در ۴۰ با رزولیشن ۵۰۰

من علیم که خدا قبله نما ساخت مرا

جز خدا و نبی و فاطمه نشناخت مرا

منم که مولود کعبه ام

منم که نبودم محمد (ص) نبود

منم که فاتح خیبر و بدر و حنینم

منم که شفیع عالمینم

منم که قسیم النار و جنتم

منم که حبم ، که نامم ، که ذکرم عبادتست

منم که ممسوس فی ذات الله خوانده ام ، نبی

منم که ولی . منم که وصی . منم که علی

من علیم

من علیم که خدا قبله نما ساخت مرا

***

طرح دوم :

اکیدا غیر قابل استفاده تجاری


پی نوشت :
دیوانه کرده منو زیارت جامعه کبیره . خواهش می کنم اون فراز از دعا رو با دقت بخونید

با اجازه اون تیکه مدحشم با دخل و تصرف از دیگران خودمون سرهم کردیم
همچنین طرحشم از چندتا طرح ایده گرفتم
***

به انضمام :

مراسم جشن میلاد امام جواد علیه السلام با سخنرانی حجت الاسلام مؤمنی و شعرخوانی مصطفی صابر خراسانی و مداحی حاج احمد واعظی، حاج احمد نیکبختیان، حاج سید مهدی میرداماد، حاج احد قدمی و حاج امین مقدم در مهدیۀ کرج برگزار شد.

 وارث: مراسم جشن میلاد امام جواد علیه السلام با سخنرانی حجت الاسلام مؤمنی و شعرخوانی مصطفی صابر خراسانی و مداحی حاج احمد واعظی، حاج احمد نیکبختیان، حاج سید مهدی میرداماد، حاج احد قدمی و حاج امین مقدم در مهدیۀ کرج برگزار شد.

در ادامۀ خبر متن سخنان حجت الاسلام مؤمنی را می خوانید:

 برای آنکه انسان در زندگی اش پیرفت کند :

 1. از یک برنامه جامع ، کامل و هدفمند بهرمند شود

برای پیشرفت و سلوک و رسیدن به حیات مادی و معنوی تفاوتی ندارد حیات مادی و معنوی باشد حتما انسان باید مجهز به یک برنامه جامع ، کامل ، هدفمند  و قانون راه بشود انسانی که زندگی اش دارای برنامه باشد یقینا زندگی او به سرانجام می رسد.

 1. الگو مناسب داشته باشد

برنامه را از اشخاص نمی گیریم بلکه برنامه را از قرآن و در ذیل قرآن و روایات معصومین علیهم السلام می گیریم، اگر مستند است اولا مستند به قرآن باشد و در ذیل قرآن، مستند به روایات معصومین علیه السلام  باشد قابل اعتنا است. اما در صورتی که مستند به قرآن و روایات معصومین علیهم السلام نباشد قابل اعتنا نیست و نباید به آن ترتیب اثر داد اما برنامه های افراد تربیت شده در فرهنگ غرب و آن را در وادی های مختلف به جوانان ما می دهند آن برنامه ها قابل اعتنا نیستند چرا که هم دنیا آنها و هم آخرت آنها را معدوم می کند.

 اما برنامه هایی که دین ارائه کرد:

در بیان نورانی خاتم انبیا صلی الله علیه و آله که به ابوذر می فرماید اگر این بیانات را حفظ کنی و به عمل برسانی : ” جامع الطرق خیر و سهل ” ” راه های اصلی و فرعی خیر در این است ” اگر آرا مش می خواهی به این کلمات انس داشته باش ؛ اولا قرآن و در ذیل قرآن به این کلامات که معصومین علیه السلام می فرمایند که دنیا و آخرت ما به آن گره خورده است. در صورتی که انسان برنامه داشته باشد این برنامه هم انسان را به حیات مادی و هم به حیات معنوی می رساند. بیانات معصومین علیهم السلام نیز جامعیت دارد، این نکاتی که با قانون یعنی قرآن و روایات را به شما عرض می کنیم آنها را باید در جمع جا بیاندازیم زمانی که این برنامه را در جوانی جا بیاندازید یک عمر از این برنامه اقتضا می کنید و لذت و کیف این برنامه را می برید.

چه مانعی دارد که از عمرمان لذت ببریم اما باید لذت مشروع از عمرمان ببریم، لذت صحیح ببریم ما باید شادی درست کنیم و ما اصلا قهقهه نداریم و اصلا این حرف ها صحیح نیست اما تعریف درستی از شادی و نشاط ارائه نمی کنند که با اتصال به بیانات نورانی قرآن و ذیل قرآن روایات معصومین علیهم السلام است. شخصی را می بینیم که زندگی اش مملو از غم و افسردگی است اما طوری زندگی می کند و در مقابل ما فیلم بازی می کند که ما تصور می کنیم آنان در قله های نشاط قرار دارند در صورتی که این تصور اشتباه است و تمام نشاط و شادی برای کسی است که با خدا و معصومین علیهم السلام انس داشته باشد و این شخص با تکیه به این دو امر در دنیا و آخرت زندگی اش آباد است و آنها را در جوانی برای خودتان نهادینه کنید.

امام جواد علیه السلام یکی از جوانترین امامان ما است که به شهادت رسیده است و وجود مقدس امام جواد علیه السلام در بیان نورانی شان خطاب به همه انسان ها به ویژه جوان ها مطالبی دارند که من یکی از کلام ایشان را بیان می کنم . اتصال به خدا سعات دنیا و آخرت شما را رقم می زند اما یک شرط دارد در جوانی بندگی خدا را بکنید و اصول بندگی خداوند را در جوانی بیاموزید .

حضرت می فرمایند : رسیدن به مقامات و درجات بالا و امور مادی و معنوی همچنین رسیدن به آرامش و سکون در گرو اتصال به خدا است در جوانی با خدا معامله کنید و زیبا هم نتیجه می گیرید.

دستورالعمل یکی از اولیاالله این است که هیچ کس از بندگی ائمه اطهار ضرر نکرده است و ائمه علیهم السلام می فرمایند : ” اگر کسی خدا متکفل او شود کی ضایع می شود ” اما مشکل ما این است که سر به نافرمانی خدا می گذاریم و تصور می کنیم که عشق و حال و کیف و لذت در این است که از بندگی خدا فاصله بگیرم . ممکن است در مقطعی لذت شیطانی در زیر زبان انسان قرار بگیرد اما یک ندامت و پشیمانی بسیار طولانی و مستمر در انتظار انسان است

پاک بودن در گرو این امر است که ما فراموش نکنیم که عبدالله ؛ یعنی بنده خدا _ هستیم و خدا ما را حمایت می کند اما نکته اش در این است که من اظهار بندگی کنم و من اعلام بندگی کنم.

مانند جریان عبد فراری ؛ زمانی که ملا حسین قلی همدانی به مرد لاتی رسید که تا یک چرخی می زد پانزده نفر را به زمین می انداخت بعد این عارف و سالک فقیه که قبرش در کربلا است، در سر راه او ایستاد . جوان که لات بود عربده ای کشید و پرسید برای چه سر راه من ایستاده ای ؟ گفت : من تو را ندیدم ، تو که مرا دیدی از کنار برو ؛ جوان گفت : انگار مرا نمی شناسی و نمی دانی مرا چه خطاب می کنند ؟! به من می گویند عبد فراری یک نکاهی به او کرد ، خدا کند از این انسان ها سر راه ما هم سبز شوند که با دو کلمه حرف زندگی انسان را از این رو به آن رو می کنند. ملا حسین همدانی به این لات نگاهی کرد و گفت : ” از چه کسی فرار می کنید ؟ از خدا ؟ از رسول خدا صلی الله علیه و آله  ؟ از امیرالمومنین علیه السلام ؟ از حضرت زهرا سلام الله علیه ؟ همین کلمه عبد فراری و لات نجف را متحول کرد و آدم حسابی و مرید ملا حسین قلی همدانی شد. همش گریه می کرد و با خود می گفت از چه کسی فرار می کنی؟ از خدا ؟ از رسول خدا صلی الله علیه و آله ؟ از امیرالمومنین علیه السلام ؟ یکبار چشم بگو و ببین خدا چطور همه جوره زندگی ات را نگه می دارد.

امام جواد علیه السلام می فرماید: اگر خدا متکفل کسی شود چه زمانی ضایع می شود  اگر کسی به غیر از خدا امیدوار بشود خدا به همان واگذارش می کند.” ما عبد هستیم و عبد مشتمل به حرف ” ع” و ” ب” و ” د” است که هر کدام از آن حروف معنا دارد امشب با امام جواد علیه السلام بگوییم . عبد بشو و قنداقه حضرت علی اصغر را بگیریم و عبد بشویم و با عبد شدن کیف عالم را بکنیم. ” ع” “علم انسان به خداوند تبارک و تعالی ” خداوند چه زمانی انسان را ضایع می کند ؟ این دعا ماه رجب را پس از هر نماز می خوانید ؟ ” ی یا مَنْ اَرْجُوهُ لِکُلِّ خَیْرٍ وَ آمَنُ سَخَطَهُ عِنْدَ کُلِّ شَرٍّ یا مَنْ یُعْطِى الْکَثیرَ “

امشب از امام جواد علیه السلام بخواهید، چرا که امام جواد علیه السلام با برکت ترین موعود است. امام رضا علیه السلام نشسته بودند و امام جواد علیه السلام در آغوش پدر بودند حضرت میوه ای را پوست کندند  و در دهان امام جواد علیه السلام گذاشتند و اطرفیان به امام رضا علیه السلام عرض کردند آقا خیلی امام جواد علیه السلام را دوست دارید! امام رضا علیه السلام فرمودند خدا مولودی به با برکتی امام جواد علیه السلام برای شیعیانم نیافریده است.

هیچ گاه خداوند اگر کسی ذره ای امیدواری به او داشته باشد امید او را نا امید نمی کند اگر کسی گرفتار است سه بار با توجه و حضور قلب دامن امام جواد علیه السلام را بگیرد و بگوید که کمکم کن عبد بشوم!

مرحوم آیت الله کرباسی در کتاب انیس اللیل، صفحه اول این روایت را آورده است در شرح بسم الله الرحمان الرحیم که اگر کسی گرفتار است دست هایش را از سر بالا بیاورد و سه بار با حضور قلب بسم الله الرحمن الرحیم بگوید خطاب می رسد لبیک بنده من قول می دهم و حوائج تو را ضمانت می کنم به خدا اعتماد کن و به بیراهه نرو که بخواهی به مخروبه برسی. خدا جواب می دهد و خوب هم پاسخ می دهد:

اگر بندگان فراری و گنهکار من بدانند که من چقدر مشتاق دیدارشان هستم از این شوق میمیرند و این مفصل هایشان از هم جدا می شود.

” ب ” ” عبد ” ” جدایی از ما و غیر خدا ” هر چه می خواهد ما را از خدا جدا کند کنار بزنیم و برخی چیزها هستند که از گوش وارد می شوند از خود جدا کنید. بعضی از چیزهای دیدنی است که ما را از خدا جدا می کند نبینید برخی چیزها ممکن است وارد بشود، شهوت تو را از خدا جدا کند او را کنار بزن و انجام نده “ب ” یعنی جدایی بین ما و غیر از خدا را بیاموزیم و این را در جوانی هم برای خودمان جا بیاندازیم و هرجا چیزی که بخواهد تو را از خدا دور کند کنار بزن.

 سر سفره نشسته بودیم و یکی از پیشکسوتان و ذاکرین در تهران انسان بسیار باصفایی است خیلی هم انسان ساکتی است حرفی را شخص دیگری زد لقمه داشت می گرفت، من را گذاشت و به بیرون رفت و پس از چند ساعت آمد و یک نگاهی کرد گفت:  حیف نیست این فضای معنوی را با غیبت خراب کنیم ؟ ” آقای جواد آقا ملکی تبریزی در جلسه نشسته است : حرفی که از دهان گوینده بیرون آمد بوی غیبت می داد سریع جلسه را ترک کرد و گفت حرف این آقا چهل روز مرا از خدا دور کرد می روم آن را جبران کنم.

“داع” نزدیکی ما با خدا است ” چه چیزهایی ما را به خدا نزدیک می کند ؟ مقید باشیم و آنها را انجام بدهیم چیزهایی که قرب می آورد و دنوَ به معنا نزدیکی است ” لیله الرغائب ” شب آرزوها نیست . رغائب از رغب است ( رغبت ) و رغب، میل  با آرزو تفاوت دارد چه بسا آرزو برای انسان حجاب بیاورد من رغبت و میل به خدا پیدا می کنم . من میل به خدا پیدا بکنم خدا هم میل به عبادش پیدا می کند. شب میل پیدا کردن به خدا و خدا به عبد است. دنو و نزدیکی ،ما به خدا نزدیک بشویم . اما چطور می توانیم به خدا نزدیک بشویم ؟

یکی از اسباب قرب به خدا نماز است و من چند بار این را در رسانه گفته ام . وجود مقدس حضرت زهرا سلام الله علیه به پدرشان پیامبر خدا صلی الله علیه و آله عرض کردند یا رسول الله اگر کسی نماز را سبک بشمارد چه عقوبتی متوجه او می شود؟ پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند شش عقوبت در دنیا در انتظار اوست سه عقوبت لحظه مردن و سه عقوبت در قبر و سه عقوبت در قیامت در انتظار او است ( در مجموع ۱۵ عقوبت می شود ).

با خدا تاجرانه عمل نکن بلکه عاشقانه عمل کن. ما در دنیا تاجریم و قرآن هم به ما می گوید تجارت کن با خدا و معامله با خدا  کن و من نگاه نمی کنم بهترش را برای من فراهم کن حق نمی خورم بهترش را برای من فراهم کن سراغ لذت نامشروع نمی روم از مشروع برای من مهیا کن به خدا اعتماد کن و حضرت فرمودند از ” صدق به الله ”  خدا برایتان کم نمی گذارد، با خدا معامله کنید لذت دنیا و آخرت را می برید.

* شش عقوبت برای کسی که در دنیا نماز را سبک بشمارد:

یک برکت از عمرش می رود؛ عمر انسان بی برکت می شود برخی عمرها را می بینید چه برکتی دارد .

دو برکت از رزق اش می رود و رزق آدم بی برکت می شود

سوم هر عملی که انجام بدهد پذیرفته نیست ؛ نماز قبول بشود اعمال دیگر هم قبول است، نماز قبول نشود اعمال دیگر هم قبول نیست.

چهارم خداوند نور صالحین را از چهره او می گیرد.

پنجم دعای کسی که نماز را سبک بشمارد مستجاب نیست.

ششم دعای دیگران نیز در حق اش مستجاب نمی شود.

حسان از شاعران خوب است. اولین سالی که برای حضرت علی اصغر علیه السلام جشن تولد گرفتند من در آن جلسه در تهران بودم آنجا این حرف را گفت و گفت من خیلی سخت بود برایم این امر که امام حسین علیه السلام شب عاشورا به حضرت ابوالفضل علیه السلام فرمودند برو و جنگ را تا فردا به تاخیر بیانداز نمی توانم هضم بکنم امام حسین علیه السلام که برای شهادت لحظه شماری می کند.

توسل پیدا کردم به حالت شعر آمد و دیدم دو دلیل دارد: یک رفعت واسعه و دوم رحمت واسعه.

رحمت واسعه شامل حال حر می شود، چون حر صبح عاشورا به امام حسین علیه السلام ملحق شد.

دلیل دوم رفعت واسعه برای حضرت علی اصغر علیه السلام است.

کسانی که در گذشته مشرف به مکه شده اند می دانند که زمانی که برای خرید گوسفند می رفتید می گفتند که گوسفندی بخرید که شش ماه اش تمام شده باشد.

دهم رجب حضرت علی اصغر علیه السلام به دنیا می آید و دهم محرم شش ماه اش تمام می شود.

اصغرم را بگذارید که تا فردا صبح

سن قربان شدنش کامل و شش ماهه شود

 در ادامۀ این مراسم، مصطفی صابر خراسانی به شعر خوانی و ذاکرین اهل بیت علیه السلام، اج احمد واعظی، حاج احمد نیکبختیان، حاج سید مهدی میرداماد، حاج احد قدمی و حاج امین مقدم به مولودی خوانی پرداختند.

بخش اول – کلیک کنید

بخش دوم – کلیک کنید

 ***

شام ولادت امام جواد (ع) در هیئت بین الحرمین + گزارش تصویری

مراسم شام ولادت امام جواد علیه السلام با سخنرانی حجت الاسلام سید علیرضا حسینی و مداحی حاج امیر احمدی ، کربلایی جواد مقدم و دیگر ذاکرین اهل بیت علیهم السلام در هیئت بین الحرمین برگزار شد.
وارث: مراسم شام ولادت امام جواد علیه السلام با سخنرانی حجت الاسلام سید علیزضا حسینی و مداحی حاج امیر احمدی ، کربلایی جواد مقدم و دیگر ذاکرین اهل بیت علیهم السلام در هیئت بین الحرمین برگزار شد.

در ادامۀ خبر متن سخنان حجت الاسلام حسینی را می خوانید:
برای شناخت و درک ماه رجب دعایی داریم که پیامبر صلی‌الله‌وعلیه‌و‌آله فرمودند: زمانی که از فرارسیدن ماه رجب مطلع شدید، این دعا را بخوانید: ” اللهم بارک لنا فی رجب و شعبان ” این دعا را می توانیم در قنوت نمازمان در ماه رجب بخوانیم. خدایا! ماه رجب و شعبان مرا مبارک کن. در ادامۀ دعا می فرماید: “وبلغنا رمضان” خدایا ما را به ماه رمضان برسان. این نشان می دهد که دعوتنامه مهمانی خدا در ماه رمضان را ماه رجب می دهند.

در قیامت حساب برخی ها را موشکافانه بررسی می کنند و بعضی ها را ارفاقی می کنند و برخی حساب هایشان آنقدر سریع انجام می شود که با سرعت به بهشت می روند، به گونه ای که فکر می کنند حسابی نداشتند.

نماز درستی بخوانیم و روزه بگیریم و زبانمان را کنترل کنیم و چشممان را محافظت کنیم. اشخاصی که در ماه رجب مراقب رفتار خود باشند حسابشان در قیامت آسان خواهد بود. با مراقبت در این ماه دعوتنامه ماه رمضان را در ماه رجب خواهند گرفت.

امام جواد علیه‌السلام اولین امامی بودند که در سن هفت سالگی به امامت رسیدند. هم جوان ترین امامی است که به امامت رسید و هم جوان ترین امامی است که به شهادت رسید. شاید برخی بخواهند بدانند که چرا ایشان در سن هفت سالگی به امامت رسید! اولاً امام رضا تقریباً در سن ۴۶ یا ۴۷ سالگی صاحب فرزند می شود. مردم امام را ابتر میدانستند. امام رضا علیه‌السلام فرمودند: هیچ مولودی پربرکت تر از او نیست. قرار است از امام جواد علیه‌السلام غیبت امام زمان عج‌الله‌تعالی‌فرجهم‌الشریف بسترسازی شود. چون باید امام زمان عج‌الله‌تعالی‌فرجهم‌الشریف در سن پنج سالگی به امامت برسد.

در زیارت جامعۀ کبیره ما خطاب به اهل بیت علیه‌السلام می گوییم: هر خیر و خوبی ای می شود شما ابتدایش هستید و آخر و اصل و ریشه اش و معدنش هستید. ما در خیر کجا هستیم؟ آیا ابتدایش هستیم؟ قرآن می فرماید: مردم چند دسته هستند. دسته ای از خیر بدشان می آید. ترجیح می دهد شب تا صبح جلوی تلویزیون بنشیند و فوتبال تماشا کند ولی چند دقیقه قرآن به دست نگیرد.

دسته ای دیگر علاوه بر اینکه خودشان خیر را دوست ندارند دیگران را هم از خوبی نهی می کنند. خودش نماز نمی خوانند به بقیه هم می گوید: نخوان. خودش روضه نمیرود، دیگران را تشویق می کند تا آنها هم نروند.

دستۀ سوم نه تنها بدشان نمی آید بلکه میدوند! “حی علی الصلاه” برای نماز خواندن میدود. صله رحم می کند. اهل نماز و دین است. تا متوجه می شود کسی مشکل دارد میدود.

دسته چهارم در گناه میدوند. به گناه افتخار می کند. دسته بعدی کسانی هستند که هم سرعت گرفتند و هم سبقت گرفتند. کسانی هستند که هم سرعت می گیرند و هم سبقت و دیگران را به این راه دعوت می کنند. خیرشان به دیگران میرسد و به مردم کمک می کنند. گاهی ممکن است کلمه ای از حرف ما گره از مشکل شخصی باز کند. امام جواد علیه‌السلام منشأ خیر است.

در ادامۀ این مراسم حاج امیر احمدی، کربلایی جواد مقدم و دیگر ذاکرین اهل بیت علیهم السلام به مولودی خوانی پرداختند. 

***
علی ولی الله ، طرح علی ولی الله ، میلاد امام علی (ع) ، طرح میلاد امام علی (ع) ، بنر میلاد امام علی (ع) ، پوستر میلاد امام علی (ع)

ثامن گرافیک

همیشه توی کار فکرم این بوده که کاربردی ، ساده ، همه پسند و قابل چاپ باشه . از سال 1392 با دوستان عزیزم در سایت عمارها ساکنیم و افتخار می کنم که در کنار این بزرگواران مشغول کار فرهنگی سایبری هستیم . کتانباف 09357331280 التماس دعا

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

  لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.