شهید حسین آخوند شوشتری
1/5 - (4 امتیاز)

1/5 - (4 امتیاز)

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا اباعبدالله الحسین

***

پیش نمایش طرح (کلیک کنید)

دریافت سایز بزرگ این طرح :  DOWNLOAD

***

درست یک روز پس از خروج شاه، نظامیان در اهواز فاجعه آفریدند. آنها که با فرار شاه کاخ آمال و آروزهای خود را به باد رفته می دیدند با خروج از پادگان ها و حمله مسلحانه با تانک و ادوات زرهی، شهر و مردم بی دفاع را به خاک و خون کشیدند.

پیش از ظهر روز چهارشنبه ۲۷ دی ماه ۱۳۵۷، نظامیان در خیابان های اصلی اهواز به تظاهرات و حمایت از شاه پرداختند. تیراندازی های نظامیان به سوی مردم آغاز شد و ده ها نفر کشته و زخمی شدند. تیراندازی در خیابان های نادری، پهلوی، سی متری و رضاشاه ادامه داشت. نظامیان به حسینیه اعظم و دانشگاه جندی شاپور هجوم آوردند و زخمیان زیادی به بیمارستان ها و مراکز درمانی منتقل شدند. صدای تیراندازی در خیابان های اهواز بلند بود؛ نظامیان خواستار بازگشت شاه بودند.

از ساعت ۱۰ صبح چهارشنبه، تانک ها وارد خیابان ها شده و مغازه ها و اتومبیل ها را به آتش کشیدند. هجوم وحشیانه نظامیان طرفدار شاه خائن تلفات بسیاری به همراه داشت. حادثه خونین چهارشنبه ۲۷ دی ماه ۱۳۵۷ در اهواز بیش از صدنفر کشته و زخمی بر جای گذاشت. زد و خوردها در اهواز در این روز ۲۲ کشته و حدود ۸۰ مجروح داشت.

شهید حسین آخوند شوشتری در جریان ماجرای چهارشنبه سیاه به درجه شهادت نائل گردید. ایشان در جریان اعتراضات خیابانی بوده که توسط یکی از مأمورین ساواک به ضرب گلوله به شهادت رسید.

ثامن گرافیک

همیشه توی کار فکرم این بوده که کاربردی ، ساده ، همه پسند و قابل چاپ باشه . از سال 1392 با دوستان عزیزم در سایت عمارها ساکنیم و افتخار می کنم که در کنار این بزرگواران مشغول کار فرهنگی سایبری هستیم . کتانباف 09357331280 التماس دعا

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

  لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید

  Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.